Absolutne wyczerpanie, dretwienie kończyn, nudności

napisał/a: mj85 2016-09-23 16:42
Hej

Wcześniej pisałem tutaj w przypadku moich problemów z kolanem. Sprawa zakończona dawno, teraz jest inny problem.

Jakis czas temu (ok.1,5 roku) zacząłem zauważać, że drętwieją mi palce u stopy lewej i lewej dłoni. Generalnie czułem różnicę w odczuwaniu stawów po lewej i po prawej stronie.
Po pewnym czasie miałem zrobione EMG - wyszła tężyczka, objawy podczas hiperwnetylacji. Podczas badania neurologicznego stwierdzono dodatkowo braki magnezu i silny, obustronny objaw Chwostka.

Generalnie długi czas brałem MagneB6 + Neurovit (jakies 2-3 miesiace) ale średnio to pomaga.
Stan na teraz:
- wyłącznie drętwieje mi lewa strona ciała - przede wszystkim stopa i palce na dole plus lewa dłonia, powierzchnia ręki i palce.
- jestem notorycznie zmęczony, cały czas ziewam - po prostu w pracy w czasie rozmowy z ludzmi ziewam w twarz :/
- boli mnie głowa, coś jakby ktoś obręcz założył na głowę
- mam nudności, ale nie wymiotowałem ani razu, ogólnie czuję brzuch
- czuję lekki ból w stawach
- boli mnie lewe oko tak głeboko, przy ruszaniu gałką na boki

Ostatnio miałem serię szczepionek na grypę, polio, dur, wzw itd (przed wyjazdem) - to chyba pogłębiło stan, bo dużo mocniejsze mam objawy tego drętwienia w ręce, czuję cały czas zimno i jakbym się zaraził grypą ale żadnej gorączki, kaszlu itd.

w przyszły piątek mam rezonans głowy by wykluczyć (mam nadzieję) jakieś poważniejsze choroby...

Chodzę jak zombie, nie chce mi się nic, brakuje mi sił na cokolwiek.
Pytania:
- dlaczego drętwieje wyłącznie jedna strona ?
- czy cisnać lekarza w stronę np. boreliozy (mam psa, ganiam z nim po dworze, kleszcze bywały na nim, u siebie nie widziałem) ?
- teżyczkowicze, jakieś rady ? Komuś się udało wyjść z tego tak bardzo obronną ręką ?
- o co podpytywać w czasie MRI ? Weryfikacja ew. guzów/SM/ coś jeszcze ?

Naprawdę staram się nie leczyć u doktora Google ... ale trochę mi brakuje już sił :(
napisał/a: joannanr1 2016-09-23 20:29
Boreliozę sprawdzić dobrym testem.
napisał/a: mj85 2016-09-23 20:48
Co to znaczy dobrym testem ?
napisał/a: joannanr1 2016-09-23 21:15
Co najmniej Western Blot paskowy , najlepiej po prowokacji Citroseptem.
napisał/a: mj85 2016-09-27 14:46
W przyszłym tygodniu postaram się załatwić weryfikację boreliozy.

To co mnie męczy aktualnie to lewa ręka, która mocniej dretwieje niż ostatnio, to już nie palce a w sumie aż do przedramienia czasami.
Nie wiem czy objawy tężyczki mogą się nasilać jak człowiek jest osłabiony (wydaje mi się, że nie doleczyłem grypy, bo czuję zimno cały czas, taki rozbity jestem).

Znalazłem jeszcze wyniki krwi:

[attachment=1:3huk2bg3]badania1.jpg[/attachment:3huk2bg3]

[attachment=0:3huk2bg3]badania2.jpg[/attachment:3huk2bg3]

Tezyczka stwierdzona wczesniej (nie w spoczynku a przy hiperwentylacji) a tu badania sodu, potasu, magnezu itd w normie :(
Dodatkowo - zauważyłem wypadanie włosów. No i w badaniach wyszła małopłytkowość.
napisał/a: joannanr1 2016-09-27 17:27
Tężyczka bywa objawem boreliozy.Robiłeś dokładniejsze badania tarczycy? Usg , anty-tpo , anty-tg?
napisał/a: mj85 2016-09-27 18:13
Nie, nie robiłem.

Jutro mam kolejny pakiet badań krwi - nie pamiętam niestety czy tam jest szerszy pakiet TSH czy nie. Jak nie - rozszerzę go w przyszłym tygodniu.

Na razie chcę wyeliminować zmiany w mózgu (SM, jakieś guzy) podczas rezonansu, później ewentualnie borelioza i zmiany w kręgosłupie. Na pewno temat doprowadzę do końca, bo mnóstwo wątków tutaj się urywa jak ludzie się wyleczą lub lepiej poczują :/
napisał/a: mj85 2016-09-28 09:50
Jeszcze jedna rzecz... miewam takie napady uczucia zimna, robi mi się delikatnie słabo, jestem zahukany itd. Pojawia się nagle.
Przychodzę do pracy, jest ok - dzisiaj zjadłem coś, wziąłem leki (neurovit, magneb6, wapno i jakąś werję rutinoscorbinu) i po jakiejś godzinie takie objawy jak w poprzednim zdaniu. Dotykam czoła i szyi i wydaje się ciepłe bardzo, ale gorączki nie mam. Wydaje mi się, że takie rzeczy dzieją się po pakiecie szczepionek jakie miałem 2 tygodnie temu - wzw, grypa, dur brzuszny, pakiet (polio, krztusiec, błonica,tężec). 2 dni po tej szczepionce złamało mnie strasznie - leżałem cały dzień w wyrze, zimno i ciepło na zmianę, jakby zaraz potężna grypa miała nadejść. Po 2 dniach było względnie ok... teraz tylko te takie napady uczucia zimna.
Mija po jakichś 30 min...
napisał/a: joannanr1 2016-09-28 14:06
Szczepionki to chyba raczej niezbyt dobry pomysł w przypadku problemów zdrowotnych ale już po fakcie.
Zbadałabym dodatkowo nadnercza , najlepiej kortyzol w dobowej zbiórce moczu.
napisał/a: mj85 2016-09-28 14:12
Muszę je wziąć ze względu na planowany wyjazd na Filipiny :/

Przypomniałem sobie jeszcze o jednej rzeczy - powiększona śledziona (chyba 12,5cm, nie mam mozliwosci sprawdzenia teraz), co pewnie powoduje małopłytkowość. Jutro z rana będę miał kolejne wyniki krwi.

Dziękuję joannanr1 za zaangażowanie w wątek.
napisał/a: mj85 2016-09-28 15:41
Coś nie mogę edytować postów.

W lewej nodze czułem dzisiaj pieczenie, takie jakby od środka piekło - trwało to jakieś 30 min... rzuciłem na szybko na google'a - pierwszy strzał, że może B12 za malo. Pomyślałem, że spoko może to jakiś pkt zaczepienia, bo miałem dzisiaj robione.

Przed chwilą wynik:
Witamina B12 (ICD-9:O83) 877,10 pg/ml gdzie norma to (192-771) ... nosz k... mój organizm mnie zaskakuje :) Więcej wyników wieczorem.
napisał/a: joannanr1 2016-09-28 17:38
Mając mutację genu MTHFR i uzupełniając zwykłe formy witaminy Twój organizm może jej nie przyswajać .Prawdę mówiąc dopiero zaczynam zglębiać temat mutacji genów więc poczytaj sobie na ten temat albo spróbuj zmetylowane formy witamin B i sprawdź za jakiś czas jeszcze raz.
Pieczenia w róznych częściach ciała występuje również u części chorych na boreliozę ale może to nie mieć żadnego związku.