8 miesięcy dramatu .. bez poprawy, Chlamydia?

napisał/a: czr 2014-09-01 22:18
Chciałbym zasięgnąć porady od osób, które miały/mają podobne dolegliwości i którym udało się zdiagnozować chorobę lub są w trakcie diagnozy. W tym momencie jest to 8 miesięcy dramatu i chodzenia po lekarzach - problemy na 100% sa rezultatem kilkumiesięcznej znajomości z poprzedniego roku. Brałem w krótkich rzutach antybiotyki w zasadzie ze wszystkich grup, z krótkimi poprawami, nadal nie jestem zdrowy. Na co jeszcze sie przebadać, jaka infekcja może rozwalić stawy?

Objawy z różnym nasileniem, jakby wędrujące, raz to raz tamto, ale utrzymują się.
- ogólne rozbicie, zmęczenie
- ból lewego stawu biodrowego, sztywnienie kręgosłupa szyjnego
- obrzęk/ból moszny - lewe jądro
- pieczenie przy ujściu cewki po oddaniu moczu i nie tylko
- czarne mroczki przed oczami, widoczne przy jasnym/dziennym świetle

Morfologia pełna - w normie, nieco niskie neutrocyty
OB po 1h - 2 mm
Mocz ogólny - w normie
Mocz posiew mykologiczny - ujemny
Wymaz spod napletka - bad. bakter. - nie wyhodowano, ujemny
Mocz posiew - bad. bakter. tlenowe - ujemny
Kwas moczowy-surowica 391 umol/l - w normie
Usg moszny 6m temu - wszystko w normie
P-ciała p/Borrelia IgG, Western-blot ujemny
Mykoplazma, Ureaplazma, Chlamydia - wymazy dwukrotnie - ujemny
Kiła - ujemny

ASO (s)722,9 U/ml - bardzo wysokie
P-ciała p/Clamydia trachomatis ELISA - prośba o interpretację
IgA 0,92 - watpliwy
IgM 0,8 - watpliwy
IgG 4,23 - ujemny

Wszelkie dobre rady / sugestie będą bardzo mile widziane.
napisał/a: joannanr1 2014-09-05 20:59
Przy wątpliwym wyniku testu Elisa , poszłabym na Twoim miejscu w kierunku dalszej diagnostyki w kierunku chlamydii tr.
Chyba najlepiej gdybyś zrobił WB.Dlaczego boreliozę badałeś tylko w klasie Igg?
napisał/a: czr 2014-09-06 17:35
WB? Jakie to badanie? Planuje wykonać badanie Chlamydie PCR. Borelioza igm również ujemna.
napisał/a: joannanr1 2014-09-06 19:06
Jeżeli boreliozę masz wykluczoną w WB to raczej możesz o niej zapomnieć ale niestety nie do końca.Jeżeli był w przeszłości kleszcz to niestety nie ma nic pewnego nawet w tym badaniu.WB to Western Blot.
Nie chcę nikogo reklamować ale możesz zrobić sobie badanie m.in. w Bytomiu:
http://www.wielkoszynski.webity.pl/zakres-c59bwiadczen/inne-choroby-zakazne/atypowe-zakazenia-przenoszone-droga-plciowa/
napisał/a: annetta28 2014-09-10 12:16
A jeśli chodzi o dobrego urologa to idź najlepiej do lek. med. Bakuły Roberta z poradni http://szpitalse.pl/strony/nasi-lekarze.html-0 - jestem pewna, że szybko uda się ustalić przyczynę tych objawów i wybrać właściwy plan leczenia.
napisał/a: czr 2014-09-11 19:40
Borelioza odpada. Na dzien dzisiejszy mam juz zdiagnozowane zapalenie stawu i czeka mnie rehab. Jestem pewien, ze to rezultat infekcji, jakiej do tej pory nie wiem na razie wychodzi na to, ze to przewlekla juz chlamydia i reaktywne zapalenie stawu.
Kolejne badania w toku ..
napisał/a: czytowazne 2014-11-09 17:49
hej , i co u Ciebie ? mam podobne jak Ty objawy .. ale niestety lekarze juz patrza na mnie jak na hipohondryka..