68mg implant

napisał/a: basiakacperka 2011-07-23 21:17
Witam.Prosze o porade...13/05/11 mialam zalozony implant antykoncepcyjny ktory jest wazny do 13/5/14.Nie wiem czy dzialanie tego implanta jest prawidlowe aczkolwiek lekarz nie jest skory by cos wiecej powiedziec...Po zalozeniu implantu musialam tydzien odczekac by zaczac wspolzyc,pozniej tydzien potem dostalam okres i byl to 3 dni obfity i z duzymi ilosciami "sliwki wegierki" skrzepow.Od tamtego czasu mam ciagle okres,doprawdy jest o polowe mniejszy ale i tak jest to denerwujace....14 lipca bylam z powrotem u pani doktor i powiedzialam by mi ten implant wyciagnela bo ja dalej krwawie i nie czuje sie wygodnie z tym to ona stwierdzila ze nie trzeba i przepisala mi tabletki antykoncepcyjne "Mercilon" ktore juz zazywam 10 dzien ktore maja wykluczyc krwawienie ale nie widze zadnej poprawy bo krwawienie nadal jest.Jak panstwa zdaniem co powinnam zzrobic ???Czy wyciagnac calkowicie implant czy czekac dalej,czy moze tez zle zostaly dobrane srodki antykoncepcyjne?
Dodam,ze po tych tabletkach zle sie czuje brzuch mam caly czas tak jakby nadmuchany,jestem ociezala,miewam dosc czesto bole menstruacyjne ale nie tak silne bym brala tabletki przeciw bolowe.
Wieczorami gdy klade sie spac mam dreszcze i przychodza tylko w nocy kiedy klade sie spac i od czasu porodu (22 marzec2011)mam caly czas temp 37,0-37,2 stC.Dodam rowniez,ze ma wrazenie powiekszonych piersi.Prosze o porade.Dziekuje
napisał/a: wikam2 2011-07-24 12:15
Witaj,
Nie znam się na implantach wiem ile wyczytałam kiedyś na ich temat. Tj. że jedną z wad nie jest regulowanie krwawień a wręcz mogą występować bardzo nietypowo. I tak zapewne dzieje się u Ciebie. Masz jakąs ulotkę czy coś? Pisze tam jak się zachowuje organizm po założeniu implantu?
Inne objawy o których piszesz - nabrzmiałe piersi, ból podbrzusza etc. to skutek uboczny brania tabletek. Niemniej temperatura występować nie powinna.
I powiem szczerze - nie rozumiem. Nie rozumiem łączenia dwóch metod anty. Do Twojego organizmu dostarczana jest podwójna dawka hormonów - to wcale nie musi zatrzymac krwawienia a wręcz jeszcze bardziej rozregulować organizm.
Nie wiem jak te metody mają współgrać ze sobą jak skutkiem ubocznym jednej i drugiej może być długie krwawienie.
Po drugie jak tabletki mają "działać" jak u innych kobiet skoro u Ciebie mają przeszkodę w postaci implantu...?
napisał/a: basiakacperka 2011-07-24 13:55
wikam napisal(a):Witaj,
Nie znam się na implantach wiem ile wyczytałam kiedyś na ich temat. Tj. że jedną z wad nie jest regulowanie krwawień a wręcz mogą występować bardzo nietypowo. I tak zapewne dzieje się u Ciebie. Masz jakąs ulotkę czy coś? Pisze tam jak się zachowuje organizm po założeniu implantu?
Inne objawy o których piszesz - nabrzmiałe piersi, ból podbrzusza etc. to skutek uboczny brania tabletek. Niemniej temperatura występować nie powinna.
I powiem szczerze - nie rozumiem. Nie rozumiem łączenia dwóch metod anty. Do Twojego organizmu dostarczana jest podwójna dawka hormonów - to wcale nie musi zatrzymac krwawienia a wręcz jeszcze bardziej rozregulować organizm.
Nie wiem jak te metody mają współgrać ze sobą jak skutkiem ubocznym jednej i drugiej może być długie krwawienie.
Po drugie jak tabletki mają "działać" jak u innych kobiet skoro u Ciebie mają przeszkodę w postaci implantu...?

Witaj.Ulotki nie dostalam ale jedynie to co posiadam karte zalozenia implantu i koniec kiedy powinno sie to wyciagnac...przypomina karte bankowa...Tabletki anty byly dolaczone poniewaz to niby mialo uregulowac-zatrzymania krwawienia a tu nic.Ehh pojde jednak wyciagnac implant i zostane przy tabletkach.Dziekuje za odpowiedz.
napisał/a: basiakacperka 2011-07-28 21:13
wikam napisal(a):Witaj,
Nie znam się na implantach wiem ile wyczytałam kiedyś na ich temat. Tj. że jedną z wad nie jest regulowanie krwawień a wręcz mogą występować bardzo nietypowo. I tak zapewne dzieje się u Ciebie. Masz jakąs ulotkę czy coś? Pisze tam jak się zachowuje organizm po założeniu implantu?
Inne objawy o których piszesz - nabrzmiałe piersi, ból podbrzusza etc. to skutek uboczny brania tabletek. Niemniej temperatura występować nie powinna.
I powiem szczerze - nie rozumiem. Nie rozumiem łączenia dwóch metod anty. Do Twojego organizmu dostarczana jest podwójna dawka hormonów - to wcale nie musi zatrzymac krwawienia a wręcz jeszcze bardziej rozregulować organizm.
Nie wiem jak te metody mają współgrać ze sobą jak skutkiem ubocznym jednej i drugiej może być długie krwawienie.
Po drugie jak tabletki mają "działać" jak u innych kobiet skoro u Ciebie mają przeszkodę w postaci implantu...?


Witaj.Jednak zdecydowalam sie na wyciagniecie implantu.Z poczatku nie chcieli mi wyciagna tlumaczac sie,ze organizm musi sie przyzwyczaic a i jeszcze zeby bylo lepiej chcieli mi wcisnac inne tabletki ja sie nie zgodzilam.Zmierzono mi cisnienie i nie wiem czy to bylo wynikiem anty ale mialam wysokie 138/100,144/95 przestraszyli sie i wyciagneli, z tego zdenerwowania tam zrobili mi dziure w reku na 1 cm bo nie mogli go znalezc!!paranoja!!Dzis przepisali mi nowe tabletki anty Cerazette i jak narazie nic sie nie dzieje a moje samopoczucie lepsze,nie mam juz uczucia "nadmuchanego brzucha".Jesli chodzi o nabrzmiale piersi,bol brzucha to faktycznie byl skutek uboczny implantu bo wszystko znikło...zrobili mi test ciazowy ktory wyszedl negatywnie.Powiedzialam o podwojnych hormonach to stwierdzila pani,ze w implancie tak duzo tych hormonow nie ma a krwawienie juz ustaje.
Co do Pani odpowiedzi to byly trafne w 100%.Nie ma co tutaj dobrze ale najlepiej w rodzinnym domu:)Dziekuje i pozdrawiam.
napisał/a: wikam2 2011-07-28 21:49
Bardzo miło, że napisałaś co u Ciebie!!! :)
Życzę Ci aby teraz wszystko było ok :)

A w kwestii ilości hormonów w implancie - no nie oszukujmy się - ingeruje w organizm i to wystarczy aby ten na niego reagował :)

Pozdrawiam :)