6 miesięczne niemowlę nie che jesc ...

napisał/a: izeczka6 2014-10-06 22:05
Witam,
Moje dziecko od początku życia było na mleku Enfamil 1. Tolerowało je dobrze, jadło z apetytem. Po 4 miesiącu zaczeły się problemy, podczas jedzenia, po kilku łykach dziecko zaczęło się wykręcać, prężyć, płakać i w końcu odmówiło jedzenia. Zaczeły się chlustania przy odbiciu, zielone, śluzowate, raz luźne raz plastelinowe, cuchnące kupki... Diagnoza lekarzy refluks z powodu nietolerancji laktozy lub mleka krowiego. Synek dostał preparat mlekozastępczy o nazwie Nutramigen LGG,do zagęszczania kleik, lek Debridat, oraz lek Helicid. Mineło 3 tygodnie - brak poprawy. Dziecko minimalnie przybiera na wadze jak juz nie traci :(. Zrobiłam posiew kału. Oto wynik:
1. Candida spp-liczne
2. Enterococcus faecalis - obfity
3. Escherichia coli - bardzo liczne, szczep EPEC GR. C
4. Staphylococcus aureus -liczne, szczep MSSA

Czy to możliwe, że dziecko przez te bakterie odmawia jedzenia??
Dostałam lek na 10 dni o nazwie:Bactrim. Od dzisiaj mam go podawać w ilości 3ml co 12h.
Proszę o jakąś radę :(

Dodam jeszcze, ze synek miał robioną morfologie i posiew moczu - wyniki są w porządku
napisał/a: lea228 2014-10-09 15:22
skończ bactrim i zobaczysz czy zadziałał, narazie poczekał dziecko dostało lek...jeśli nie przejdzie to do lakarza, pamietaj dawaj probiotyki jak najdłużej
napisał/a: barbarap 2014-10-09 19:43
Moje dziecko też brało bactrim, ale kiepsko go znosiło :/ pamiętaj o probiotyku, lek jest chyba dosyć mocny ale u nas przyniósł efekty dosyć szybko więc i może Twojemu dziecku pomoże
napisał/a: izeczka6 2014-10-09 20:35
Dziecko tez nie mialo apetytu ?
napisał/a: romma 2014-10-09 21:26
Mój syn uczulony jest na bactrim, probiotyk podawaj przez dłuższy czas.
napisał/a: barbarap 2014-10-12 20:29
Wiesz co mój synek to praktycznie przy każdej chorobie nie ma apetytu, pewnie jak większość dzieci.Ale pamiętam tylko że źle znosił ten lek, niby to nie jest antybiotyk ale też jest obciążający. Jeśli coś Cię niepokoi to idź do lekarza.
napisał/a: romma 2014-10-13 21:26
Czasami dzieci tak mają z tym apetytem, najważniejsze, że przybiera na wadze, minimalnie ale zawsze to coś.