5miesięcy z bolącym kręgosłupem

napisał/a: Mateusz666 2007-08-30 20:22
Siemka mam spory problem z kręgosłupem:/ Od kwietnia strasznie boli mnie kręgosłup w okolicy lędźwiowej(tak powiedział lekarz). Jest to ból który nie trwa nieustannie tylko pokazuje się gdy użyje trochę więcej siły. Po wykonaniu jakiejś męczącej czynności (nie zawsze) czuje mocny ból jakby prąd gdy zegnę się albo obrócę tułowiem.od kwietnia do teraz stało mi się to około5-6 razy i trwało od3-8dni. Byłem u lekarza domowego to powiedział mi że mam skoliozę ale bardzo mały stopień i prawie tego nie widać. Dostałem ćwiczenia korekcyjne których nie mogłem wykonywać ponieważ lekkie zgięcie powodowało ból. Następnie znowu pokazałem się u lekarza domowego i dostałem skierowanie na badanie moczu. Okazał się dobry. Potem znów poszedłem do tego samego lekarza i dostałem skierowanie do ortopedy. Ten potwierdził że mam delikatną skoliozę a na ból zapisał mi jakieś tabletki na które jestem uczulony i zabiegi TEUS albo TENS(nie wiem dokładnie bo niewyraźnie napisane) 10sztuk. Oczywiście nie mogło być tak pięknie i zabiegi dopiero za miesiąc a tu tymczasem znów mnie wzięło i nie moge się ruszać. No po prostu skandal!!! latam po tych lekarzach a oni odsyłają mnie w kółko. Mam dopiero 17 lat a już takie problemy:/ co polecacie zrobić bo już jestem tak zdenerwowany że nie wiem co robić dalej! Całe wakacje do bani a teraz jeszcze rok szkolny a ja ledwo się poruszam. Pomocy

[ Dodano: 2007-09-01, 19:26 ]
no ludzie odpowiedzcie coś

[ Dodano: 2007-09-01, 19:27 ]
pomocy
napisał/a: NimfaBlotna 2007-09-04 20:34
Zabiegi ktore przepisal ci lekarz, to TENS (transcutaneous electrical nerve stimutation - przezskorna stymulacja nerwowa). Nie usuwa przyczyny bolu, tylko go maskuje. Dziala na zasadzie lokcia w ktorego sie przypadkowo uderzysz. Wiec jak sie uderzysz w ten lokiec albo stope, to co robisz? Pocierasz to miejsce, zeby je znieczulic. TENS dziala na takiej samej zasadzie - ciekawe jest ze dwoch gosci dostalo kiedys nagrode Nobla za odkrycie tego mechanizmu.
No ale zupelnie bez sensu stosowac TENS u kogos kto ma 17 lat i nie ma powazniejszych problemow z kregoslupem niz skolioza (mala skolioza z reguly nie powoduje dolegliwosci bolowych), tym bardziej, ze z opisu wyglada na to, ze twoj bol jest mechaniczny, wiec okreslone czynniki go nasilaja/redukuja

Przyczyn bolow plecow moze byc bardzo wiele, ale sa niepokojace u kogos tak mlodego jak ty, wiec z reguly robi sie dokladne badania (RTG, MRI, krew, mocz) zeby wykluczyc powazniejsze patologie.
Jesli jest jasne, ze nie ma nic powaznego, to proponuje wizyte u fizjoterapeuty znajacego sie na terapii manualnej (metoda McKenzie, Cyriax, Kaltenborn, Lewitt), pamietaj ze takich nie znajdziesz w przychodniach, najlepiej poszukaj kogos z polecenia.
napisał/a: garagan 2007-09-17 14:04
Jak napisał postowi cz wyżej bardzo niepokojące jest to, że w tak młodym wieku. Lepiej iść z tym problemem faktycznie do fizjoterapeuty. Można skorzystać z szerokiego wachlarza zabiegów m.in.
napisal(a): METODA MCKENZIE - metoda fizjoterapeutyczna stworzona przez fizjoterapeutę Robina McKenzie, dedykowana diagnozie, leczeniu i profilaktyce bólów kręgosłupa oraz stawów obwodowych

wcześniej wspomniana. Mam więcej lat ale podobne problemy:P Ja znalazłam a potem skorzystałam z fizjoterapeuty, który ogłosił się na favore.pl . Efekty przyszły szybko- nie boli mnie póki co nic.