5 tydzień a brzuszek

napisał/a: meredit 2010-03-20 11:56
Jestem w 5 tygodniu ciąży, a wydaje mi się ,że mój brzuszek robi się coraz bardziej okragły. Nie poweim bo zawsze miałam mała "oponkę" ale teraz jego kształt sie zmienił i zastanawiam się czy to możliwe zeby w tak wczesnej ciązy brzusio zaczal rosnac... Chyba sobie cos uroilam :)
napisał/a: wikam2 2010-03-20 12:52
Macica się rozpulchnia i może stąd takie wrażenie?
A może to tylko Twoja psychika :)
No wszak nie spotkałam nikogo komu rósł by brzuch w 5tc.
Szczególnie, ze ciąza płodu trwa dopiero około 3tyg.
napisał/a: Rosa_250 2010-03-24 10:55
Wikam - no chyba że ktoś je za dziesięciu. ;)
Meredit - bez urazy, nie żartuję sobie z Ciebie. Moja koleżanka po powrocie z 2 tyg. urlopu (a właściwie nocy poślubnej i miesiąca miodowego 2 tygodniowego ) powiedziała, że jest w ciąży i jest pewna tego na 100% a testu nie robiła- śmiałyśmy się z niej jak głupie, a po jakimś czasie okazało się, że faktycznie w czasie tych 2 tyg. zaszła w ciążę. Skąd o tym wiedziała? Nie wiem, ale od tej pory wierzę w cuda.
napisał/a: wikam2 2010-03-24 11:24
Rosa_250 napisal(a):Wikam - no chyba że ktoś je za dziesięciu. ;)


A żebyś wiedziała! :))))))))))))))
Mam kolezankę, która faktycznie miała tak szybko brzuszek. Ale to nie był brzuszek ciążowy tylko no...taki zwykły :D
Wiedziała, ze jest w ciąży więc żarła jak szalona no i wiedziała, ze brzuchola już nie musi wciągać dla zachowania tali tylko może funkcjonowac na wydechu :)))))
napisał/a: ognista4 2010-03-26 18:49
nie raz nie dwa żarłam, a.....brzucha prawie nie mam;P;P;P


no ale zgadzam się nie za dwóch tylko dla dwóch. wiadomo że przesadne obżarstwo to dodatkowe kilogramy i nie jest to zdrowe dla dziecka. ale przemiana materii to drugie i genet. skłonności do tycie do drugie. jeżeli miała nadwagę to w 5 tyg może mieć brzuch. niektórZY nie w ciąży mają większy nić ja;P;P;p
napisał/a: Rosa250 2010-03-27 07:10
U mnie znowu jest tak, że w pierwszej ciąży jadłam normalnie i brzucha nie było, w drugiej schudłam więc oczywiste, że się nie pojawił, ale za to po ciąży (pierwszej)... masakra - brzuch pozostał no i niestety nie wyglądał najpiękniej. Za to moja koleżanka po bliźniaczkach - rewelacja, płaski brzuszek. Co skóra to skóra, więc myślę tak sobie, że jedna kobitka może sobie pozwolić na sytsze jedzenie w ciąży a inna nie.
Ognista - u mnie sąsiedzi dopiero teraz zauważyli że mam brzuch - 3 tyg. przed rozwiązaniem ;).
napisał/a: ognista4 2010-03-27 15:36
heh mi do tej pory nie wierzą że jestem w ciąży;)))
napisał/a: meredit 2010-04-01 19:08
a w 8 tygodniu mozliwy jest brzuszek? Zrobiłam test, starałam sie maksymalnie jak moge wciagnac brzuch ale mimo tego ze wciagnełam nadal mialam lekko wystający... Może zaczyna mi juz rosnąć? Czy znów urojenia?? Dodam ze nie jem dużo...wiec to napewno nie efekt wilczego apetytu:)
napisał/a: ognista4 2010-04-01 19:30
spoko...urośnie ci....tak, że jeszcze nie będziesz mogła się schylać i wiązać butów;P;P;P
napisał/a: wikam2 2010-04-01 23:03
meredit napisal(a):a w 8 tygodniu mozliwy jest brzuszek? Zrobiłam test, starałam sie maksymalnie jak moge wciagnac brzuch ale mimo tego ze wciagnełam nadal mialam lekko wystający... Może zaczyna mi juz rosnąć? Czy znów urojenia?? Dodam ze nie jem dużo...wiec to napewno nie efekt wilczego apetytu:)


Widziałam się wczoraj z koleżanką , która jest w 10tc i ma już brzuszek malutki :)
napisał/a: Rosa250 2010-04-02 07:15
Ognista - na początku nie można wiązać butów, a pod koniec jak Ci brzuch na dół zejdzie to siedzieć nie można, bo brzuch na udach leży, ale za to jaka ulga w oddychaniu... ;)
U mnie na początku (właśnie ok. 8 tc.) powiększył się dół brzucha, a konkretnie miejsce po bliźnie po cc i przez ok. następny miesiąc było to najbardziej bolące miejsce na moim ciele, dopiero potem ta "opuchlizna" zaczęła iść w górę i powiększać brzuch.
Meredit - wielkość brzucha to sprawa indywidualna, zależy od organizmu. Niektórym rośnie szybko, innym wolno. U mnie tak na prawdę dopiero teraz w 9 m-cu zauważają ciążę a gdzieś do 6 m-ca chodziłam w swoich codziennych ubraniach. Wydaje mi się, że np. jak któraś kobitka jest wąska w biodrach to szybciej jej uwydatni się brzuszek, ale tak na prawdę co organizm to inaczej... a później duże znaczenie ma też wielkość płodu.
Ja tam ogólnie cieszę się, że nie mam zbyt wielkiego brzucha bo w ubrania inwestować nie muszę, kręgosłup mniej boli i więcej rzeczy mogę przy sobie i pierwszym dziecku sama zrobić.
napisał/a: wikam2 2010-04-02 10:02
Rosa250 napisal(a):U mnie na początku (właśnie ok. 8 tc.) powiększył się dół brzucha, a konkretnie miejsce po bliźnie po cc i przez ok. następny miesiąc było to najbardziej bolące miejsce na moim ciele....


Rosa dokładnie to chciałam powiedzieć :)))) Powiększył się dół brzuszka i ....boli miejsce po cc :)