43 dc, brak okresu..

napisał/a: villemo6 2014-05-07 21:39
witajcie.. moja sytuacja jest następująca: moje cykle przewaznie oscylują między 30 - 35/36 dni. aktualnie mam 43 dzień cyklu a ja nadal nie mam okresu. uprawiałam seks z chłopakiem dość często w przeciągu ostatniego miesiąca - używaliśmy zabezpieczenia pod postacią prezerwatywy i nigdy nie zauważyliśmy aby się zsunęła czy pękła. gdy uprawialiśmy petting także staraliśmy uważać.. ale ewentualnie mogło dojść (choć nie jesteśmy tego pewni, ale zawsze szansa istnieje, mogliśmy czegoś nie zauważyć) do kontaktu pochwy z preejakulatem. dodam, że jakieś dwa lata temu musiałam, po odstawieniu tabletek anty, używać duphastonu, aby wywołać okres gdyż spóźniał mi się chyba ok. 3 tygodni.
w 37 dniu cyklu zrobiłam test ciążowy - wyszedł negatywnie, chociaż to był test robiony popołudniu, sporo płynów wypiłam tuż przed.. w związku z tym powtórzyłam test w 41 dniu cyklu, z drugiego moczu porannego - nie piłam właściwie nic oprócz małego łyczka wody i także wyszedł negatywnie. czy można wierzyć tak wykonanym testom?
dodam, że zazwyczaj bolały mnie piersi tydzien przed, a nawet 2 tygodnie przed okresem, chociaż czasem też z tym różnie bywało, czasem nie pobolewały tak długo.. aktualnie jedynie sutki były wrażliwsze w dzień spodziewanej miesiączki, czasem pobolewało mnie podbrzusze, teraz nic mnie nie boli..moze mam troszkę bardziej jędrne piersi jak przeważnie przed okresem. moja temperatura wynosi co prawda od paru dni (ale mierzona pod pachą) troszkę powyżej 37 stopni, ale wydaje mi się, że załapałam coś od chłopaka, ponieważ od paru dni przebywamy w tym samym pokoju a on ma gorączke 38 stopni.
jeszcze tak swoją drogą choruje na subkliniczną niedoczynność tarczycy, ale TSH mam wyrównane na poziomie ok. 2,7.
czy w tym przypadku jest możliwe, że jestem w ciąży? troszkę się denerwuje..a wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie :( i w związku z tym byłabym bardzo wdzięczna za każdą pododpowiedź..wsparcie..dobrą radę..
napisał/a: wikam2 2014-05-07 23:41
Może powtarza się sytuacja po odstawieniu anty...Powiedz czy zauważyłaś jakiekolwiek objawy płodności i potrafisz wskaać mniej więcej kiedy to było?
napisał/a: villemo6 2014-05-08 14:30
przeważnie w środku cyklu mam bardzo rozciągliwy śluz płodny przez parę dni i zwiększoną ochotę na seks. teraz jakoś specjalnie nie zwracałam na to uwagi, ale w okolicach spodziewanej miesiączki poczułam duuży wzrost libido i było trochę rozciągliwego, wodnistego śluzu, który był przeźroczysty - myślisz, że tak późno mogła być owulacja?..sama nie wiem jak mam to interpretować. po tym do tej pory mam skąpy mleczny i gęsty śluz tak jak przed okresem..trwa to już dość długo, bo dzisiaj mam 43 dzień, a więc około 13 dni.
jutro jeszcze raz zrobię test - zbyt duży się naczytałam opinii, że mogą być one mało wiarygodne.. ech :(