4 zęby do wyrwania żeby mieć aparat stały

napisał/a: yamaka2011 2011-09-21 16:24
Cześć, mam do was pytanie o aparacie itp.
A więc byłem u ortopedy i będę nosił aparat stały 1,5 roku.Tylko najpierw muszę usunąć 4 zęby ( dwie czwórki na dole i na górze) . co o tym myślicie mam wyrwać te zęby żeby mieć ładne zęby ( na chwile obecną mam bardzo krzywe zęby ) . czy bardzo będzie bolało wyrywanie 2 zębów na jednej wizycie i za dwa tygodnie znów dwa. a potem będę szczerbaty przez co najmniej 3 ? 4 ? miesiące.
Proszę o jakieś informacje itp.
Pozdrawiam
napisał/a: Blackursus 2011-09-21 22:07
Nie wiem w jakim stanie sa Twoje zeby, czasami niestety tak bywa, ze czworki trzeba usunac, zeby wyprostowac pozostale zeby. Najlepiej byloby skonsultowac to z jeszcze jednym lekarzem i jezeli on powie, ze nalezy je usunac, no to widocznie tak musi byc. Jezeli chodzi o bol podczas wyrywania, jezeli bedzie zastosowane znieczulenie, niczego nie poczujesz. Pozdrawiam.
napisał/a: viki71 2011-09-23 10:51
Dokładnie.Byłam u polecanej ortodontki i też zaparła się na czwórki.Poszukałam więc innego ortodonty.Ten nie obiecywał,że można będzie tego uniknąć ale dał nadzieję,że da się uratowac chociaz dwie.Wybrałam tego ortodontę.Póki co,syn wyrwane ma dwie czwórki a pozostałe chyba będa ocalone.Wyrwac zęby można szybko,tylko niestety,już nie odrosną.Radzę się przejść do jeszcze jednego a nawet dwóch ortodontów i zapytać o ewentualny przebieg leczenia.Może się dażyc,że nie trzeba będzie nic wyrywać.