39 dc, brak miesiączki, testy negatywne

napisał/a: Aniołek9320 2015-03-24 17:43
Witam. Jak w temacie, ostatnią miesiączkę miałam 14 lutego, dziś jest więc 39 dc i nadal nic.. Od kilku miesięcy zawsze przed okresem miałam lekkie plamienie, kilka dni, a teraz zupełnie nic. Co prawda miałam trochę stresów, ale jeszcze nigdy aż tyle nie spóźniła mi się miesiączka... W ciągu ostatniego roku najdłuższy cykl trwał 37 dni, ale przez ostatnie 4 miesiące 27 - 33 dni.. Jeśli chodzi o stosunki to kilka razy zdarzyła mi się chwila bez prezerwatywy, ale zawsze potem ona już była, nigdy nie doszło do wytrysku wewnątrz, ani nawet wytrysk nie nastąpił chwilę po stosunku, zawsze minął jeszcze potem długi czas. Wykonałam dwa testy ciążowe, z porannego moczu, 34 i 39 dc, oba negatywne. Nie mam żadnych objawów, ani ciąży, ani okresu ( prawie nigdy nie miałam). Nie wiem już sama co myśleć, zawsze miałam częstsze okresy lub plamienia, chyba tylko raz w życiu mój cykl trwał 40 dni, to było 3 lata temu. Naczytałam się, że testy kłamią, nie zawsze wykrywają ciążę, po tym co przeczytałam boję się, że w ciąży jestem, a test jej nie wykrywa. Testować po raz kolejny, zaufać dotychczasowym? ;/
napisał/a: jetta1 2015-03-25 10:48
jesli nie było sytuacji, które mogłyby zaowocować ciążą to z pewnością jej nie ma.
Poczekaj jeszcze chwilę. Może to jakieś wahania hormonalne i okres przyjdzie trochę później niż zwykle.
Zalecana też wizyta u ginekologa w celu zbadania przyczyny ew. plamień przed miesiączką.
napisał/a: Aniołek9320 2015-03-25 12:34
Dziękuję Ci jetta za odpowiedź. Tak jak już napisałam wyżej, kilka razy zdarzyła mi się chwila stosunku bez prezerwatywy ( stąd na 100% nie mogę wykluczyć ciąży), ale potem zawsze była prezerwatywa, nigdy też nie doszło do wytrysku wewnątrz (na pewno bo następował długo po założeniu prezerwatywy, na zewnątrz). Żadnych innych sytuacji nie było. Sama już nie wiem, czy w takiej sytuacji są realne szanse na ciążę. No i co z tymi testami ? Żaden z dwóch nie wyszedł pozytywny. Warto spróbować jeszcze raz np. w piątek? Do lekarza nie chcą rejestrować na jakiś ludzki termin ( okres oczekiwania to ROK), chyba, że zrobi się test, który na ciążę wskazuje, moje jednak nie wskazują. Mogę iść do ginekologa co najwyżej prywatnie i pewnie tak zrobię jeśli sytuacja się nie wyjaśni, ale czy coś tutaj wskazuje na ciążę? Jeśli zrobię test w 42 dc, czyli w piątek to mogę być spokojna, że to nie to ?
napisał/a: jetta1 2015-03-25 13:14
jeżeli ten test ma Cię uspokoić to jak najbardziej zrób go zgodnie z instrukcją czyli z pierwszego porannego moczu ;)
Powinien być wiarygodny jak najbardziej ;)
Co do wizyty u gina to tak czy siak bym się na nią zarejestrowała na Twoim miejscu.
Nie sądzę ,że trzeba czekać aż rok :) ew. skorzystaj z wizyty prywatnej :)
napisał/a: Aniołek9320 2015-03-25 14:02
Dziś dzwoniłam aby zapisać się na NFZ - termin 30.03.2016, więc inf. jak najbardziej aktualne. Powinien się ktoś tym w końcu zająć, przecież człowiek nie musi być w ciąży aby mieć ginekologiczne problemy, paranoja. Tak czy siak pójdę prywatnie, tylko może jeszcze trochę poczekam. A jeśli chodzi o taki stosunek, myślisz, że ciąża z tego jest prawdopodobna? Wszystkie testy robiłam oczywiście z porannego moczu, zapomniałam dodać :)
napisał/a: Aniołek9320 2015-03-26 11:40
Powiedzcie mi proszę - czy test ciążowy po 14 dniach od OSTATNIEGO stosunku w całym cyku jest już wiarygodny? Ostatni stosunek miał miejsce 13.03, czyli w 28 dc. Dziś mamy 41 dc, miesiączki brak, nie wiem, czy testować dalej? Nie mam pojęcia, kiedy była owulacja, cykle mam nieregularne, ale co najwyżej 35 dni, nie tak jak teraz.. Czy test mógł jeszcze nie wyjść? Może beta? Pomocy :(
napisał/a: jetta1 2015-03-26 19:47
Aniołek9320 napisal(a):Powiedzcie mi proszę - czy test ciążowy po 14 dniach od OSTATNIEGO stosunku w całym cyku jest już wiarygodny? Ostatni stosunek miał miejsce 13.03, czyli w 28 dc. Dziś mamy 41 dc, miesiączki brak, nie wiem, czy testować dalej? Nie mam pojęcia, kiedy była owulacja, cykle mam nieregularne, ale co najwyżej 35 dni, nie tak jak teraz.. Czy test mógł jeszcze nie wyjść? Może beta? Pomocy :(

zrób betę. Przy takich cyklach ciężko ocenić kiedy była owulacja.