36 dc - niezauważalne plamienie, brak miesiączki

napisał/a: Aniołek9320 2015-05-02 09:20
Hej :) Mój problem wygląda następująco. Ostatnią miesiączkę dostałam 28 marca, w 42 dniu cyklu. Do dziś (36 dzień obecnego cyklu) nie mam normalnej miesiączki. Zamiast tego od 27 kwietnia mam plamienie, ale jest ono niewidoczne na bieliźnie, jedynie na papierze i to też niewiele. Spodziewałam się, że miesiączka się rozkręci bo często miałam najpierw dwa, trzy dni plamienia, a potem już normalny okres. Tym razem nic takiego się nie dzieje. Gdybym nie korzystała z wc to nie da się zauważyć tego plamienia.. Dodam, że w 14 i 15 dniu cyklu miałam lekkie plamiemienie, śluz z domieszką krwi. Od tego czasu do 22 dc obserwowałam bardzo dużą ilość bezbarwnego, ciągnącego się śluzu, który potem zniknął. Stosunek odbyłam w 7,9 i 27 dc. Do czasu tych problemów zupełnie wykluczałam ciążę, ale teraz sama nie wiem już co myśleć...

Wesprzyjcie :(
napisał/a: Aniołek9320 2015-05-05 19:30
Od 37 dc krwawienie nasiliło się, miałam nadzieję, że to miesiączka nadeszła, ale teraz nie wiem, co myśleć. Dziś jest trzeci dzień, okres od samego początku był słabszy i jakiś.. dziwny. Najwięcej krwi spływa podczas korzystania z wc, na środkach higienicznych jest jej dużo mniej, niż zwykle, nie jest to plamienie, ale znacznie słabsze krwawienie. Czy to mogą być zaburzenia hormonalne, jakaś choroba? Czy w takim wypadku dla pewności warto zrobić test? Wiem, że miesiączka w ciąży nie jest możliwa, ale niepokoi mnie takie słabsze krwawienie, przed nim przez 6 dni miałam plamienie, delikatne, tak jak pisałam wyżej. Co robić?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-05-05 20:09
Witam
Czy oprócz plamienia towarzyszą dolegliwości jak uczucie pieczenia przy oddawaniu moczu, ból podbrzusza?
Cykle masz zawsze regularne?
Czy stosujesz leki lub zioła/suplementy?
Badania hormonalne warto wykonać ale również usg. Umów się na wizytę u ginekologa aby wkluczyć np. nadżerkę pochwy.
Test ciążowy możesz zrobić aby wykluczyć ciąże.

Pozdrawiam
napisał/a: Aniołek9320 2015-05-05 23:01
Nie odczuwam pieczenia,ból, ale taki kłujący odczuwałam wcześniej, teraz już nie. Plamienie miałam 6 dni, a od trzech krwawienie, z czystą krwią, jednak słabsze niż przy wcześniejszych miesiączkach. Nie mam reguralnych cykli, 27-42 dni, miesiąc temu był 42, najdłuższy jak do tej pory, miesiączka była wtedy normalna. Stosuję tylko suplement o nazwie Ginkofar, tabletkę dziennie, na wzmocnienie siatkówki, wcześniej brałam też Cosopt, krople, ale od prawie dwóch miesięcy nie biorę. Od kilku miesięcy przed miesiączką miałam 2-3 dni plamienia, ale potem się rozkręcała, tym razem plamienie trwało 6 dni, a gdy już myślałam, że się rozkręciło to owszem - jest krwawienie ale słabsze niż zazwyczaj. Cytologia wykazała u mnie małą nadżerkę już ponad rok temu.
Co mam o tym myśleć?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-05-05 23:58
Powinnaś wspomóc się globulkami dopochwowymi z pałeczkami kwasu mlekowego oraz hialuronowego.
Zrób badania hormonalne, udaj się do ginekologa na kontrolę.

Pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2015-05-07 22:07
Co z PMS-em podczas tego cyklu????
napisał/a: Aniołek9320 2015-05-08 14:01
Nigdy przed okresem nie odczuwam żadnych dolegliwości. Tym razem też ich nie było poza bólem jajnika. Myślałam, że to plamienie to początek miesiączki bo wcześniej też tak miałam, ale tym razem trwało ono 6 dni. Potem krawienie nasiliło się, ale zwykle w szóstym dniu miesiączki mam koniec, tym razem już 5 dzień był bardzo słaby. Nie wiem, czy mogę to w ogóle traktować jak miesiączkę. Poprzedni cykl trwał 42 dni, też długo, ale miesiączka była normalna. Co do ciąży to sama już nie wiem, stosunek w ciągu całego cyklu tylko dwa razy, w 7, 9 i 27 dc. Nie zauważyłam aby prezerwatywa pękła, nawet jeśli to do wytrysku doszło dużo później, na zewnątrz. Z drugiej strony nawet gdyby miało to być plamienie implantacyjne to chyba nie trwa ono 6 dni, a potem 4 silniejszego krwawienia, które jednak trochę różniło się od miesiączkowego. Jestem w kropce..
napisał/a: wikam2 2015-05-08 22:05
Zgadzam się z Twoją opinią!
Może zrób ten test dla spokoju?
napisał/a: Aniołek9320 2015-05-12 13:54
W piątek idę do ginekologa, szczerze mówiąc jestem przerażona..
Niestety nie mam możliwości zrobienia teraz testu ;/
Nie wiem, czego mogę się spodziewać po wizycie.
Rozsądek podpowiada mi, że ciąża jest mało prawdopodobna, ale nie daje mi spokoju lekko zabarwiony krwią śluz z 14 i 15 dc, wcześniej nie miałam plamień owulacyjnych. A potem jeszcze 6 dni plamienia i 4 krwawienia.
Czy to możliwe, aby zaburzenia hormonalne powodowały takie objawy?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-05-15 10:20
Aniołek9320 napisal(a):W piątek idę do ginekologa, szczerze mówiąc jestem przerażona..
Niestety nie mam możliwości zrobienia teraz testu ;/
Nie wiem, czego mogę się spodziewać po wizycie.
Rozsądek podpowiada mi, że ciąża jest mało prawdopodobna, ale nie daje mi spokoju lekko zabarwiony krwią śluz z 14 i 15 dc, wcześniej nie miałam plamień owulacyjnych. A potem jeszcze 6 dni plamienia i 4 krwawienia.
Czy to możliwe, aby zaburzenia hormonalne powodowały takie objawy?

Test płytkowy kosztuje w aptece 10 zł więc warto pofatygować się dla własnego spokoju a wykonanie testu to mniej niż 5 minut :)
Zaburzenia hormonalne mają wpływ na cykl miesiączkowy jak i zmiany we florze bakteryjnej pochwy, higiena pochwy, nadżerki pochwy itd.

Pozdrawiam
napisał/a: Aniołek9320 2015-05-28 08:55
Po tej dziwnej miesiączce udałam się do ginekologa, który stwierdził, że 4 dni takiego krwawienia można uznać za miesiączkę.
Ciąży nie widział.
Teraz więc czekam na kolejną miesiączkę.
Ponadto na plamienia lekarz przepisał mi Duphaston, który mam zacząć brać od 16 dnia kolejnego cyklu przez 10 dni.
Dodam, że nie zlecił żadnych badań hormonalnych, wykonał tylko USG.
napisał/a: wikam2 2015-05-28 10:09
Bo może sam duphaston ureguluje krwawienia :)