21-letni mutant. Brak owłosienia, mutacji i inne

napisał/a: MarcinJestem 2013-12-17 17:28
Cześć mam 21 lat i wydaję mi się, że dość niecodzienny problem/chorobę.

Jestem wysokim (190cm) chłopakiem. Zawszę każdy mi powtarzał, że ludzie inaczej przechodzą okres dojrzewania, że muszę czekać itd. Ale mam już 21 lat, a fakty są takie:
- mam bardzo kobiecą urodę, zdarza się, że starsi ludzie wołają na mnie per 'pani' (mam krótkie włosy),
- nie przeszedłem mutacji, na wykładach raczej się nie odzywam, bo w zeszłym roku, co chwile któryś z profesorów rzucał czymś w stylu"może pani powtórzyć", albo "która pani to powiedziała?", także wcale nie wyolbrzymiam swoich problemów,
- mam owłosienie tylko na głowie (włosy, zarostu nie mam) i w okolicach penisa (sam penis w normie, 14 cm),
- w dowodzie mam zapisane 165 cm wzrostu, bo zacząłem rosnąć późno, około 18 roku życia (teraz mam 190),
- mam problem z przybraniem masy mięśniowej (w ogóle nie zauważyłem u siebie jakiegoś wzrostu mięśni, jak ma mieć to miejsce podczas dojrzewania).

Wie ktoś co może mi dolegać? Znał ktoś kiedyś kogoś, kto tak miał?

Czy to da się leczyć, czy po prostu jestem dziwakiem?
napisał/a: wunderfaust 2013-12-17 19:15
Ups... ty dopiero pomocy na forum szukasz? Musisz zrobić panel badan hormonalnych. hormon wzrostu, lh, testosteron, estradiol i parę innych. Masz opóźnione dojrzewanie i na dodatek z tego co piszesz dobrze by było gdyby jakiś lekarz obejrzał twój kościec bo coś mi mówi że nie masz zamkniętego wzrostu kosci co jest charakterystyczne przy hipogonadyzmie i kilku innych schorzeniach. I lepiej się pospiesz bo zmian w kośćcu raczej ni nadrobisz. Wszystko inne tak.
napisał/a: MarcinJestem 2013-12-30 11:05
Jak na razie rodzinny zbadał (oczywiście skierowanie do laboratorium) morfologię, ob i tsh. Wyszło, że mam niedoczynność tarczycy. Dał skierowanie do endokrynologa. Coś dalej kombinować? Czy niedoczynność może mieć wpływ na brak zarostu, owłosienia itd.?
napisał/a: wunderfaust 2013-12-30 15:43
Problemy z tarczycą zapewne to nie jedyne problemy które masz bo z tego co napisałeś wynika że masz problem z androgenami. Nie wiem jak lekarz może zbadać tylko tarczycę i zostawiając całą resztę endokrynologowi do którego dostaniesz się za kilka miesięcy jak podejrzewam. Idź do laboratorium i zrób sobie ten testosteron i lh chociaż na własną rękę. TO nie majątek