21 lat i trądzik

napisał/a: zmieszanyy 2014-11-03 20:42
Witam. Piszę w tym dziale ponieważ podejrzewam, że mój problem ma podłoże hormonalne. Jestem 21 letnim mężczyzną i problem z trądzikiem zaczął się gdzieś 3-4 lata temu. Najbardziej niepokoi mnie to, że różni się on na obu częściach twarzy. Lewa strona jest w miarę ok, zdecydowanie rzadziej coś wychodzi niż na prawym policzku. Prawa strona jest najgorsza.. W przeciwieństwie do lewej strony, prawa jest świecąca i tłusta. Już gdzieś po 3 godzinach po umyciu twarzy cały prawy policzek mi się świeci i często mnie też swędzi i drażni. Zarost tak samo mam większy po prawej stronie. Sądzicie, że to może być kwestia hormonów? Gdzieś 2 lata temu robiłem badania i pamiętam, że wszystko było w normie tyle, że estrogen był w górnej granicy jak i prolaktyna (mam powiększone gruczoły w piersiach).
napisał/a: soaring 2014-11-04 22:14
Twoje problemy wyglądają na zaburzenia hormonalne. polecam wizytę u endokrynologa.
napisał/a: barbarap 2014-11-04 22:24
Myślę, że endokrynolog to dobry pomysł, a byłeś u dermatologa? Próbowałeś jakiś kremów, maści?
napisał/a: zmieszanyy 2014-11-06 11:32
Dzięki że odpisaliście. U endokrynologa byłem około rok temu z ginekomastią, przepisał mi tabletki Brocośtam na zbicie prolaktyny, powiedziałem mu też o mojej skórze i powiedział że dojrzewam i to przez testosteron, żebym udał się do dermatologa. Wcześniej byłem u różnych dermatologów z biegu przepisywali mi jakieś maści, tabletki które nic nie pomagały. Tabletki na prolaktyne nic nie pomogły więc darowałem sobie kolejną wizyte u endokrynologa bo już i tak nic by nie zrobił a problem z sutkami aż tak bardzo mi nie przeszkadzał bo nie jest on bardzo wielki. Z tego co czytałem to mój problem skóry to może być kwestia androgenów, mam racje?
napisał/a: soaring 2014-11-06 23:53
tak, najpewniej za dużo androgenów, ale trudno powiedzieć, czy tylko w receptorach skóry, czy tez we krwi. niestety nie mam pojęcia jakie leczenie proponuje się mężczyznom przy takich problemach.
napisał/a: zmieszanyy 2014-11-08 14:56
No to co ja mam zrobić? Badania na androgeny normalnie w przychodniach się robi tak jak na testosteron itp?
napisał/a: soaring 2014-11-12 08:42
ważniejsze od badań androgenów jest znalezienie dermatologa, który potrafi leczyć takie zaburzenia. bo większość dermatologów ma zerową skuteczność podając tylko miejscowe kremy, najchętniej ze sterydami, co niczego nie leczy, tylko najwyżej okresowo maskuje objawy.
przeciętny dermatolog nie będzie wiedział co zrobić z przyniesionymi wynikami, więc szkoda Twojego zachodu i pieniędzy na takie badania. zacznij od szukania lekarza.