2 pytanka

napisał/a: czesław1 2007-02-27 16:49
1. mojej dziewczynie spoznia sie okres o jakis tydzien... i juz od zmyslow odchodzimy ze moze byc ciaza ;p ale w zasadzie wydaje mi sie to watpliwe gdyz, nie... hm, nie popuscilem wewnatrz xD ale moja wybranka twierdzi ze w szkole ogladali film i wychodzilo na to ze w ciaze mozna zajsc przez sam kontakt nasienia z pochwą no i mnie to stresuje ;p bo 18 lat to stanowczo za malo na dziecko ;) stad moje pytanie, czy to wystarczy aby zajsc w ciaze, czy tez musi sie to odbyc ze tak powiem "pod cisnieniem" ? ;)

i drugie pytanko, czy dziewczyna musi byc pelnoletnia aby samej udac sie do ginekologa?
napisał/a: iza23w 2007-02-27 21:56
Nie ma rygorystycznej granicy wieku, która umożliwia dziewczynię wizytę u ginekologa. JA pierwszy raz byłam u ginekologa w wieku 16 lat( sama bez mamy) i nie było najmniejszego problemu. Jeśli zaś chodzi o stosunek przerywany, to to nie jest żadna metoda na unikniecie ciąży!!! W sśuzie, który wydobywa się z członka w czasie stosunku mogą , ale nie muszą znajdować się plemniki. Jest ich zdecydowanie mniej niż w spermie, ale zdaża się , że są. Odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta: W wyniku stosunku przerywanego dziewczyna może zajść w ciąże , nawet wtedy gdy wytrysk wystąpił na zewnątrz.

Jednak proponuję się nie martwić. Miesiaczka może się spóźniać z wielu innych powodów, a u młodych dziewczyn często się to zdarza.
Trzymajcie się ciepło.
Aqaba
napisał/a: Aqaba 2007-03-02 13:55
czesław napisal(a):1. mojej dziewczynie spoznia sie okres o jakis tydzien... i juz od zmyslow odchodzimy ze moze byc ciaza ;p ale w zasadzie wydaje mi sie to watpliwe gdyz, nie... hm, nie popuscilem wewnatrz xD ale moja wybranka twierdzi ze w szkole ogladali film i wychodzilo na to ze w ciaze mozna zajsc przez sam kontakt nasienia z pochwą no i mnie to stresuje ;p bo 18 lat to stanowczo za malo na dziecko ;) stad moje pytanie, czy to wystarczy aby zajsc w ciaze, czy tez musi sie to odbyc ze tak powiem "pod cisnieniem" ? ;)

i drugie pytanko, czy dziewczyna musi byc pelnoletnia aby samej udac sie do ginekologa?


miesiaczka mooze spozniac sie nawe 30 dni oczywiscie nie mowie ze macie czekac tyle do wizyty ale na prawde na opznienei miesiaczki ma wplyw duzo rzeczy to jak sie odzywia ile spi stres nawet sam fakt ze obawiacie sie ciazy moze powodowac niewystepowanie miesiaczki radze zrobic zwykly test kupiony w aptece ktory juz po 7 dniach daj wynik i nie martwic sie
napisał/a: Kasienka84 2007-03-02 14:43
Mioze po prostu zachwane horony sa, chociaz osobiscie tez co miesiac oczekuje na okres i zawsze sie spozna i malo kiedy jest regularnie, widocznie kazdy organizm innyjest. Do ginekologa warto sie wybrac. moj mi powiedzial zeby sie nie rpzejmowac bo czas najlepiej reguluje a badania dobre wyszly.
Aqaba
napisał/a: Aqaba 2007-03-02 14:53
i o to chodzi spokoj spokoj i swiadomosc ze nic zlego sie nie dzieje