18 lat ,napad duszności i inne

napisał/a: POLAND909 2011-08-13 18:34
Witam , mam 18 lat. Od 2 dni mam duszności. Są , to dośc mocne duszności teraz. Nie mogę nabrac powIEtrza , staram się nie panikowac bo jest wtedy mi gorzej ;/ Uciska mi w klatce dodatkowo. 3 lata temu miałem też duszności , kłocia. Poszedłem do lekarza wszystko ok wyszło , a teraz to wróciło tylko te "Duszności" to poprostu sa mocne ;/ Jeżeli jest to ważne , to w rodzinie 3 bliskie osoby mają nerwicę. Niedawno , twarz mi drętwiała tez dziwnie się czułem. Teraz jak mam duszność , to raz mi gorąco w klatce serce szybciej biję , to też zimno mi sie robi. Czy, to nerwica ?
napisał/a: dyeskej 2011-08-14 22:51
To jest silne zaburzenie nerwicowe. Te objawy, które opisałeś są efektem tej przypadłości. Psycholog i środki uspokajające mogą tu pomóc, lecz najpierw skontaktuj się z psychologiem. Możesz dostać skierowanie od rodzinnego.
napisał/a: POLAND909 2011-08-15 09:31
Idę , jutro do lekarza to może cos on powie. W dodatku , te duszności sa ciagle. Ale dziwne jest , to ze przechodza czasem i wracaja. Wczoraj , miałem dzuszności wyszedłem na 2 h na dwór nie myslałem o nich i o dziwo przez ten czas ich nie miałem. Wróciłem do domu , i się pojawiły.
napisał/a: dyeskej 2011-08-15 13:35
POLAND909 napisal(a):wyszedłem na 2 h na dwór nie myslałem o nich i o dziwo przez ten czas ich nie miałem.

Właśnie. Ty się nie stresujesz świadomie, tylko podświadomie. Czasami bardzo ciężko zdiagnozować, o co chodzi. Nie myślenie o tym jest najlepszym lekarstwem. Wiem, że to będzie ciężkie, dlatego istnieje psycholog.
napisał/a: hellen1 2011-08-15 22:04
Nerwica nie jest dziedziczna. Owszem, może podwyższać ryzyko jej wystąpienia, jeśli chorują na nią osoby z najbliższej rodziny, (z oczywistych przyczyn), ale to nie wyrok. Skoro ostatnio pojawiły się u Ciebie niepokojące uciski, być może wyzwoliły je jakiś silnie negatywne przeżycia. Czy w Twoim życiu miały ostatnio miejsce jakieś mocno stresujące wydarzenia?
napisał/a: POLAND909 2011-08-16 11:34
Tak , smierc ojca.


Byłem u lekarza serce popatrzył , nic złego nie wysłuchał kazał pic melise.
napisał/a: hellen1 2011-08-16 19:29
Śmierć ojca to silnie stresujące przeżycie. Skoro lekarz dodatkowo niczego nie znalazł w Twoim sercu, najprawdopodobniej uciski są związane ze odejściem taty. Przyjmij moje wyrazy współczucia.
napisał/a: POLAND909 2011-08-22 20:14
Witam , ponownie. Porobiłem badania i wszystko jest ok , więc czy co nerwica ? Dzis wróciłem od lekarza , po 1 godzinie zaczeły mi rece chodzić , i drętwienie szyji , nogi i lewej ręki ;/ Po czym , przeszło. Lekarz , mi mowi ze to moze byc z nerwica a ja nie wierze i łaze po tych lekarzach :( Teraz , ide do pulmunologa , otolaryngologa i prawdopodobnie do alergologa;/ Sam , niewiem co mi jest. W dodatku lekarz mnie sie spytał , i pyta czy miałem jakies sytuacje stresujące a ja ,ze nie i tu nie powiedziałem prawdy. Wogóle , nie ma się czym chwalić.
napisał/a: hellen1 2011-08-23 00:19
Pamiętaj, że dla każdego lekarza wywiad jest równie ważny jak badanie somatyczne. Lepiej nie kłamać, bo trudniej lekarzowi ustalić diagnozę i Ci pomóc.
napisał/a: dyeskej 2011-08-23 22:25
POLAND909 napisal(a):Lekarz , mi mowi ze to moze byc z nerwica a ja nie wierze

No szkoda, bo niszczysz sam siebie.
napisał/a: Agusia1982 2011-08-23 22:33
Lekarz by stwierdzić co Ci jest i pomóc musi znać wszystkie fakty.
Błędem było to,że zataiłeś coś co prawdopodobnie spowodowało te duszności.
Wydaje mi się,że problem leży w psychice i tylko psychiatra ,psychoterapia jest w stanie CIę wyciągnąć bo jak widać sam sobie nie radzisz.
Melisa owszem wycisza ale musisz ją pić regularnie i najlepiej liściastą.
Może spróbować środków ziołowych...polecam Persen.
napisał/a: POLAND909 2011-08-24 19:01
Narazie robie jeszcze badania , Pulmunolog , i Otolaryngolok :) Dzis mam inne delogliwosci , ucisk w szyji , i dusznosc ale dusznosc to norma :) W dodatku rece mi chodzą czasem od niedawna , jak pijusowi a nie pije. A tabletki biore jakies ziołowe ,ale spac mi sie chce po nich.