17 lat i depresja?

napisał/a: martyna181 2014-03-19 09:53
Witam,
Mam 17 lat...właściwie 17,5
Czy możliwe, żebym w tym wieku miała depresję?
Ostatnio okropnie dziwnie się czuję. Nie mam na nic ochoty, mam wszystkiego dość, nawet nie chodzi o to, że jestem zła...po prostu tak jakby jestem wyssana od środka. Mam ochotę leżeć w łóżku cały dzień i z niego nie wstawać.
Dodam, że ogólnie jestem osobą, która łatwo się denerwuje, ale mało płacze.., a teraz mam ochotę po prostu siąść i płakać.
O co chodzi?
napisał/a: anna-anna 2014-03-25 14:00
To, że masz 17 lat nie oznacza, że nie możesz mieć depresji. Depresja może pojawić się nawet i wieku 4 lat... Polecam udanie się do psychiatry.
napisał/a: patrycjamakieta 2014-07-11 15:20
Cześć! Ja miałam podobne problemy i długo szukałam skutecznego rozwiązania na moją kieszeń. Niestety tradycyjna wizyta u psychologa jest bardzo droga, a należy brać pod uwagę, że jedna taka sesja nie wystarczy. Wtedy natknęłam się na serwis SpokójDucha.pl. Zrobiłam test, otrzymałam darmową poradę w formie wideo! Polecili mi też lekturę dla osób o podobnym problemie do mojego, naprawdę niedrogiego specjalistę z mojego województwa oraz e-kurs, dzięki któremu zupełnie zmieniłam moje nastawienie do spraw, które mnie dręczyły :) Polecam wszystkim serdecznie!

"Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje - Inwestujemy w waszą przyszłość."
napisał/a: borsuk9w 2014-08-28 19:05
niekoniecznie musi to być od razu psychiatra, można najpierw zapisać się do psychologa - takie rozmowy dużo dają, a jeżeli to nie pomoże to udać się do psychiatry po leki.
napisał/a: martyna181 2014-08-28 21:31
Dziękuję, bardzo za porady, ale wszystko jest już ok. A co do psychologa to wiele razy miałam rozmowę z nim i nic to nie dało ;)