1,5 roku powiększone węzły

napisał/a: wezelch 2014-06-21 23:34
Witam od 1,5 roku mam powiększone węzły chlonne pachwinowe 5 w prawej pachwinie 4 w lewej lekarz rodzinny stwierdził ze ja one powiększone odczynowo w przeciągu ostatniego miesiąca pojawiły się po obu stronach dwa kolejne powiększenia nieco poniżej pachwiny mam 22 lata w mojej rodzinie 3 osoby zmarły z powodów chorób nowotworowych więc jestem w grupie ryzyka ostatnimi czasy odczowam ból w podbrzuszu rodzinny stwierdził że to od owoców i warzyw sezonowych i zakazal ich sporzywac ze średnim skutkiem czasami gdy kładę się spać czuje jak wezelki pulsuja co mnie niepokoi co mam zrobić jakie działania podjąć ? Nie moge polegać.na rodzinnym bo wie swoje i powtarza mi to samo odczynowo czy to jest normalne 1,5 roku powiększone ? Jestem aktywnym człowiekiem trenuje biegi dbam o siebie co robić ?
napisał/a: Ell 2014-06-22 11:17
a bylo robione usg wezlow?
Idz do innego lekarza. Mnie tez sie powiekszyly wezly i tez dwoch lekarzy lekcewazylo sprawe,mowilo, ze to odczynowe, ze jesli morfologia jest dobra to sie nie przejmowac. Dopiero trzeci (chirurg onkolog) zachowal sie jak lekarz i zaczal diagnostyke od wykluczenia powaznych chorob.
napisał/a: wezelch 2014-06-22 14:59
Nie nie miałem robionego usg węzłów lekarz stwierdził ze nie ma potrzeby dalej zajmować się tym tematem mimo tego ze kilka razy mu o tym przypominalem przy wizycie
napisał/a: wezelch 2014-06-22 15:00
Nie nie miałem robionego usg węzłów lekarz stwierdził ze nie ma potrzeby dalej zajmować się tym tematem mimo tego ze kilka razy mu o tym przypominalem przy wizycie
napisał/a: TheMethoda 2014-06-23 03:35
W sumie mam podobny problem, ale już się tym nie interesuję.
Od 6 bodajże lat jak nie więcej mam powiększony węzeł w pachwinie. Byłem u lekarza miałem robione badania krwi i USG. USG nic nie wykazało jak i również nic z krwi. Nie pamiętam na co też miałem dokładnie robione badania.
Zawsze, gdy rozchodzę tę nogę to strasznie boli, ale też może przez to, że kiedyś trenowałem bardzo intensywnie (akrobatyka), zdarzały się często treningi bez rozgrzewki i bardzo częste silne naciągnięcia pachwiny, które do dziś mi dokuczają.
napisał/a: Ell 2014-06-23 13:59
wezelch napisal(a):Nie nie miałem robionego usg węzłów lekarz stwierdził ze nie ma potrzeby dalej zajmować się tym tematem mimo tego ze kilka razy mu o tym przypominalem przy wizycie



to skad lekarz wie, ze odczynowe?
Zrob sobie usg dla swietego spokoju, zwlaszcza, ze piszesz, iz pojawiaja sie kolejne guzki.
usg prywatnie to koszt nie wiecej niz 100zl.
napisał/a: Ell 2014-06-23 14:00
TheMethoda napisal(a):W sumie mam podobny problem, ale już się tym nie interesuję.
Od 6 bodajże lat jak nie więcej mam powiększony węzeł w pachwinie. Byłem u lekarza miałem robione badania krwi i USG. USG nic nie wykazało jak i również nic z krwi. Nie pamiętam na co też miałem dokładnie robione badania.
Zawsze, gdy rozchodzę tę nogę to strasznie boli, ale też może przez to, że kiedyś trenowałem bardzo intensywnie (akrobatyka), zdarzały się często treningi bez rozgrzewki i bardzo częste silne naciągnięcia pachwiny, które do dziś mi dokuczają.


jezeli przez 6 lat masz te wezly i zadnych dodatkowych niepokojacych objawow i miales usg to jest ok.
Jedynie to mozesz sobie powtarzac raz w roku usg czy aby nic tam sie nie zmienilo.
napisał/a: dor_salva 2014-09-25 20:31
To częste, ze zdarza się mieć przejściowo powiększone węzły chłonne szyi w pewnych okresach. Generalnie wiąże się to z infekcją lub stanem zapalnym – miejscowym albo dotyczącym całego organizmu. Powodów może byc wiele, ale bagatelizujcie tego.